محصولات

محصولات


مارگارین یا کره های گیاهی نوعی از چربی خوراکی است که طی فرآیندی برپایه روغنهای گیاهی ساخته شده و دارای ارزش غذایی بالا و اسیدهای چرب موردنیاز بدن و همچنین ویتامینهای زیادی است و به چنددسته اصلی تقسیم میشود . مارگارین دارای دو دسته بندی اصلی (صنفی صنعتی) و (سفره) است.

 

۱. کره گیاهی سفره : دارای بافت نرم و قابل پخش بر روی نان صبحانه و آماده استفاده مستقیم برسرمیز است که در ایران گاهی به این بافت مارگارین اصطلاحا “پخشینه” هم گفته میشود.مارگارین سفره معمولا زرد رنگ است و طعم و رایحه ای طبیعی دارد.

مارگارین سفره در صنایع بسته بندی رستورانی ، کره رستورانی  بصورت فرم سیل یا کره قالبی فویل استفاده میشود.

 

۲.مارگارین صنفی صنعتی : بطور عمده این نوع کره گیاهی بدلیل ارزش غذایی بالا در صنایع لبنی و جهت ارتقای سطح سلامت برخی محصولات لبنی با حفظ طعم و بافت استفاده میشود,همچنین در تولید,بستنی,خامه قنادی، پنیرپیتزا کاربرد دارد و عموما سفیداست .مارگارین صنفی صنعتی سفید در دمای معمول روان و در سردخانه بشکل قالب در می آید.

هردو دسته اصلی مارگارین در کارتنهای 10 کیلوگرم به بازار عرضه میشود.

 

۳. روغن صاف یا شورتنینگ : هم برپایه روغنهای گیاهی آماده و بدلیل انعطاف پذیری و قوام بالا و بافت کریستالی آن در صنایع مختلف غذایی از جمله زیرشاخه های شیرینی و شکلات و آردی شکری ها کاربرد زیادی دارد. این محصول بشکل جامد در کارتنهای 16کیلوگرمی عرضه میگردد و عموما سفید و بی بو است.

 

۴.انواع روغن خوراکی : ‌روغن های خانوار/حلب/سویا/…